Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Публікації

Інноваційна терапія пробуджує когнітивні функції і прагнення навчатися

E-mail Друк PDF
There are no translations available.

Хто ж вони такі, “аутисти”? Чому їхня чисельність у найбільш розвинених країнах світу щороку зростає? Чому не існує однозначих допоміжних "ліків"?
В темі аутизму й досі залишається багато запитань, на які вчені з усього світу намагаються відшукати відповіді.
Аутизм (від грец. autos - "сам"; аутизм - "занурення в себе"). Близько 1% населення Землі має розлади аутичного спектра, а це 71 млн. осіб. Згідно з даними досліджень це число збільшується від 10% до 17% на рік протягом останніх кількох років. За статистичними даними, що їх було опубліковано американським Центром контролю і профілактики захворювань 1 з 68 хлопчиків і 1 з 189 дівчат страждають від розладів аутичного спектра. І цей гендерний феномен так само залишається оповитий таємницею. Що ж спричиняє розлади аутичного спектра? Причини незліченні й повністю не досліджені: це забруднене повітря, ГМО, хімічні речовини у наших будинках та іграшках, фтор у воді, стільникові телефони, відсутність глибинної комунікації всередині родини та оточення, що в ньому зростає дитина. Згідно з новими дослідженнями, аутизм може бути породжений генетичними мутаціями в більш ніж 100 генів. Це і не дивно, бо ж еволюція веде до змін на всіх щаблях розвитку, а разом із цим метафізична природа людини трансформується на глибинних рівнях.
Так, дитина з розладами аутичного спектра (РАС) має дефіцит в соціальних та комунікативних навичках, наслідуванні, емпатії, багатозадачності, має обмежені інтереси та любов до рутини, повторювальні поведінкові патерни та труднощі у навчанні. Але це не просто набір помилок допущених матінкою Природою, а виставлення певних обмежень у здобутті вищих цілей. Цікаво, що у людей з РАС проявляються також і екстраординарні здібності в одній чи декількох галузях знань, такі собі "острівці геніальності". Таких людей називають савантами (від фр. savant - “вчений”). Їхня виключна обдарованість може бути проявлена у надскладних напрямках, таких як математика, фізика, музика, живопис. Люди з аутизмом - це вузькопрофільні фахівці по своїй природі. Якщо вони чимось захоплюються, то дуже швидко стають експертами. І наша задача зрозуміти, як влаштовані їхні внутрішні взаємозалежні процеси та навчитись знаходити з ними спільну мову.
Вчені відкрили нову парадигму взаємодії людини й комп’ютера, що забезпечує обмін інформацією між мозком і комп’ютером - нейро-комп’ютерний інтефейс (Brain-computer interface, скорочено - BCI). В основі ВСІ використовується метод біологічного зворотнього зв'язку, що будується на основі нейронної активності мозку. Ця активність в свою чергу відстежується за допомогою пристрою електоенцифолограмми нового покоління, такі собі компактні та легкі гаджети з електродами, кількість яких може варіюватися. Однією з найновітніших імплементацій ВСІ є віртуальна реальність (VR), можна коротко описати це як уявну реальність, створену за допомогою комп’ютерних систем, що дозволяють своїм користувачам взаємодіяти з цими світами. ВСІ + VR застосовують в багатьох сферах. Для нас же пріоритетною є галузь когнітиної реабілітації, де ця методологія допомагає дітям з обмеженими можливостями ефективно навчатись та здобувати нові навички. Цікаво, що таке поєднання дає можливість створювати різноматні ситуації зі змінним навколишнім середовищем, де користувач відчуває усю справжність процесу. А фахівець за допомогою ВСІ+VR терапії має можливість відслідковувати реакції, страхи на задану ситуацію і прийти на допомогу за першої потреби, в той час як з іншими терапіями спеціаліст має лише поверхнево уявляти, що відбувається в голові пацієнта. Це методологічне поєднання двох технологічних інструментів забезпечує більш надійне освітнє середовище та потужну базу мотиваційних факторів. Важливо, що віртуальна реальність може бути індивідуалізована. Оскільки деякі аутичні діти не терплять певних візуальних та звукових стимуляцій, завдяки ВСІ+VR ці подразники можуть бути зведені до мінімуму, що дозволить гармонізувати навчальні процеси.Успішні розробки також відбуваються і в Україні. Дослідницька група молодих вчених та неврологів-ентузіастів, працює та поступово впроваджує методологію контролю когнітивних навичок - BCI+VR. Окрім усіх вище перелічених позитивних результатів, у методологію закладають ціль віднайти обдарованість у кожній дитині і допомогти ій на шляху становлення. В результаті у людей з обмеженими можливостями буде потенціал стати високваліфікованими спеціалістами, наприклад інженерами, програмістами, математиками, космологами.
Однак, будь-яка терапія має бути підкріплена глибинною роботою над тілом пацієнта. А оскільки єдиною універсальною мовою є мова, що передається через наше тіло і через наші рухи, то це і є первинна основа для пробудови гармонійного організму дитини з аутизмом. Саме тому важливо налагоджувати зв’язок, зокрема і за допомогою танцювальної терапії. Використання психотерапевтичного руху сприяє емоційній, соціальній, когнітивній та фізичній інтеграції особистості у світі та синхронізує обидві півкулі головного мозку. А така унікальна танцювальна терапія чечіткою, яка поєднує у собі рух та створення музики одночасно, дає можливість рухатись у ритмі разом і це пробудовує базову довіру та об’єднує усіх хто залучений в процес танцювального експерименту.
В заключення хочеться висловити декілька думок. Безсумнівно, генії серед аутистів стають звичним соціальним явищем, але й звичайні діти, при відповідному підході в навчанні, мають цей потенціал.Говорячи про аутистів, як новий вид людей, можна обмежуватись лише науковими генетичними обґрунтуваннями, але є в цьому питанні і поле для філософських пошуків відповідей на ряд питань типу:Підходи у освіті наших нейротипових дітей, відносини батьки / діти у вік появи гаджетів і віртуальних світів, очищення уваги від менш важливої інформації, збільшення продуктивності роботи мозку.Інновації (як на ІТ так і на генетичному рівнях) приходять на допомогу людству, але потрібно триматися балансу, адже саме в цьому ключ до найкращих результатів.
АвторЮлія СезоненкоПрактикуючий терапевт сенсорної інтеграції, засновниця компанії “Сенсорія”
Хто ж вони такі, “аутисти”? Чому їхня чисельність у найбільш розвинених країнах світу щороку зростає? Чому не існує однозначих допоміжних "ліків"? 
Детальніше...
 

Танець - веселий шлях до адаптації

E-mail Друк PDF
There are no translations available.

Танець споконвіку допомагає спілкуванню людей і є унікальною - універсальноюмовою, що передається через наше тіло і рухи. В свою чергу тіло напряму пов'язане з мозком, люди мають внутрішню здатністьзмінювати свої думки і поведінку на нейронному рівні, що допомагає покращитипсихічне та фізичне здоров’я. І ми хочемо їм допомогти у налагодженні цього надважливого трьохрівневого зв’язку Мозок - Тіло - Поведінка (Brain-BodyBehaviour).
Пробудова цих ланок - є важливим базисом становлення для кожноїлюдини, але ми б хотіли зосередити нашу увагу на людях з аутичним спектромрозладу. Осіб з аутизмом традиційно сприймають як стереотипних. Вони схоплюють реальність вибірково, не ув’язують її деталі у загальну картину, сприймають довкілля як незрозуміле і загрозливе. Для того, щоб уберегтися від руйнівної сили довкілля, діти з аутизмом несвідомо починають захищати себе – заблоковують свої канали сприймання навколишнього світу. Це виявляється у таких проявах, як закривання руками очей, вух, прагненні сховатися, а також – у тілесній напрузі, створенні захисного панцирю, що призводить до нерівномірного тонусу, гіперфокусу уваги, блокуванню мовлення. Саме за таких симтомів і приходить надопомогу танцювальна терапія, яка є незамінною при розблокуванні та активаціїтіла через рух. Наприклад танець чечітка, ще цей напрям називають степ або tap dance, може бутикористним для дітей з особливостями розвитку у багатьох відношеннях. Переваги чечітки включають:
- покращення серцево-судинної системи;
- розвиває міцність, гнучкість та координацію;
- відчути ''заземлення'' та здобуття гравітаційної упевненість;
- когнітивні здібності також посилюється;
- розвиватися як розумову так і м'язова пам’ять;
- здобувається почуття ритму і орієнтація у часі.
Терапевти з танцювальної терапії допомагають дітям зосередитися на розумінні музики, її структурованих патернах та вмінні поєднуватись із ритмом. Важливо відзначити, що мета танцювальної терапії полягає у тому, щоб спочатку зрозуміти людину з аутизмом, об’єднатися з нею, а вже потім, допомогти їй налагодити комунікацію з зовнішнім світом. Це і є відправною точкою цього напрямку терапії.
Психотерапевтичний танець сприяє:
• пробудові базової довіри між терапевтом і дитиною;
• вмінню думати у патернах та запам’ятовувати послідовності;
• синхронізації обох півкулі головного мозку;
• розвитку мілкої та великої моторики / координації;
• зміцнення фізичної та ментальної стійкості;
• підвищення впевненості у собі, самосвідомості і самодисципліни;
• розвиток терпіння під час щоденних репетицій;
• поліпшення соціальних навиків;
• розширення художнього вираження кожної дитини;
Методологічною основою терапії - є зосередження уваги на неповторних проявахлюдини з аутизмом та враховування їх в процесі здійснення терапії, що в свою чергу уможливлює налагодження продуктивної комунікації.
До сильних сторін аутичної особистості можемо віднести:
• кмітливість, переважання невербального інтелекту;
• любов до порядку і завершеності, здатність зрозуміти чітко визначеніалгоритми і правила і постійно їх дотримуватися;
• здатність зацікавитися деталями;
• тонке відчуття емоційного стану іншої людини, розуміння того, з ким я якможна себе поводити;
• розвинений музичний слух (у більшості випадків);
• уміння чітко орієнтуватися у просторі і часі.
Індивідуальну рухову програму розвитку розробляємо з урахуванням сильних сторін і потреб дитини, виходячи з її інтересів. Програма містить опис цілей і основних очікуваних результатів, які буде досягнуто щодо дитини та її родини; опис алгоритму їх реалізації. В індивідуальній програмі зазначено також тривалість програми, інтенсивність заходів. Танцювальне середовище з опорою на його ресурси має базуватися на таких принципових положеннях, як:
- безпека, а саме – певна предметна і просторова організація середовища, що дає змогу мінімізувати у дитини з аутизмом почуття невпевненості і страху, уможливлює, завдяки засвоєним правилам, здатність вільно орієнтуватися втанцювальному просторі і виконувати необхідні дії;
- насиченість культурно значущими предметами. Освітнє середовище постійнозабезпечує дитині контакт з різноманітними носіями інформації, надає певнівідомості про довкілля, знайомить з музичними інструментами, що значностимулює її пізнавальну активність, мимовільну і довільну увагу, підтримуєпозитивну мотивацію.
- доступність для полісенсорного сприймання. Йдеться про те, що освітнє середовище стимулює і забезпечує можливість широко залучати інформацію відрізних органів чуттів як в ситуації сприймання окремих предметів, так і наявних між ними відносин.
Враховуючи усі вище наведені фактори, ми маємо можливість усвідомити, що Танцювальна терапія являє собою надійний плацдарм для подальшого багатофункціонального розвитку та становляння людини. Досвід руху у спільному ритмі музики - об’єднує, запалює інтерес і спрагу до життя усіх хто приймає участьу цьому експериментальному дійстві. З повною впевненістю погодожуємось з Аристотилем та головно ідеєю, яка пронизує його філософію: “Життя - це рух!”.
Автор статті Юлія Сезоненко
Практикуючий терапевт сенсорної інстеграції, засновник команди "Сенсорія"
Танець споконвіку допомагає спілкуванню людей і є унікальною - універсальноюмовою, що передається через наше тіло і рухи.
Детальніше...
 

В Україні розпочав роботу волонтерський проект допомоги сім'ям з дітьми з аутизмом

E-mail Друк PDF
В Україні почав роботу проект підготовки волонтерів «Біфрендер».
Детальніше...
 

У Києві відкривається Студія розвитку для дітей з особливостями, де вивчатимуть національну культуру України

E-mail Друк PDF
У Києві відкривається нова «Студія розвитку та соціалізації дітей з аутизмом і відставанням у розвитку «Дитина з майбутнім», де будуть навчатися діти з особливостями у розвитку від 5 до 10 років.
Детальніше...
 

Прес-брифінг з нагоди відкриття Студії розвитку та соціалізації дітей з аутизмом і відставанням у розвитку «Дитина з майбутнім»

E-mail Друк PDF
Запрошуємо вас на прес-брифінг з нагоди відкриття Студії розвитку та соціалізації дітей з аутизмом і відставанням у розвитку «Дитина з майбутнім», який відбудеться
28 січня о 15.00 за адресою: м.Київ, бул. Шевченка, 12 (музей Т.Шевченка), конференц-зал
Студія розвитку та соціалізації «Дитина з майбутнім» відкриває свої двері для дітей з особливостями у розвитку від 5 до 10 років.
Запрошуємо вас на прес-брифінг з нагоди відкриття Студії розвитку та соціалізації дітей з аутизмом і відставанням у розвитку «Дитина з майбутнім», який відбудеться 28 січня о 15.00 за адресою: м.Київ, бул. Шевченка, 12 (музей Т.Шевченка), конференц-зал Студія розвитку та соціалізації «Дитина з майбутнім» відкриває свої двері для дітей з особливостями у розвитку від 5 до 10 років.
Детальніше...
 

Громадське опитування «Аутизм в Україні сьогодні»: Три основні проблеми - фахівці, діагностика, чиновники

E-mail Друк PDF
Складність отримання професійного діагнозу через катастрофічну нестачу фахівців - головні проблеми, з якими сьогодні стикаються діти з аутизмом та їхні батьки в Україні. 
Детальніше...
 

В Києві відкривається студія розвитку та соціалізації особливих дітей

E-mail Друк PDF
27 січня нова «Студія розвитку та соціалізації дітей з аутизмом і відставанням у розвитку «Дитина з майбутнім» розпочинає свою роботу.
27 січня нова «Студія розвитку та соціалізації дітей з аутизмом і відставанням у розвитку «Дитина з майбутнім» розпочинає свою роботу.
Детальніше...
 

Перша в Україні виставка картин дітей з обмеженими можливостями «Біла Веселка»

E-mail Друк PDF
У Києві відкрилася перша в Україні виставка картин дітей з аутизмом в Дитячій арт-галереї України.
Детальніше...
 

Україна отримала першу премію в області аутизму

E-mail Друк PDF
Вперше українська активістка отримала світову премію за досягнення в сфері аутизму.
Детальніше...
 

16 уникальных историй детей с аутизмом

E-mail Друк PDF
There are no translations available.

16 историй детей аутизмом  на огромных пазлах представили киевлянам и гостям столицы общественные деятели. Благотворительную street-art фотовыставку «Дитина з майбутнім» инициировала мама мальчика с аутизмом, профессиональный детский фотограф Оленка Федотова.
«После постановки диагноза сыну я продала камеру и разошлась на некоторое время с любимой работой. Впервые после длительного перерыва я взяла в руки камеру, чтобы принять участие в реализации выставки»,  - рассказывает Оленка Федотова, мама 3-хлетнего Вити. «У детей с аутизмом особая душа, особые отношения с миром, особая любовь и искренность. Но они такие же яркие, волнующие и захватывающие, как и у обычных детей. Главное - поймать эти моменты и показать всему миру! Ведь они, прежде всего, ДЕТИ!»
Идею Оленки поддержали 7 известных фотографов Украины - Даша Павлова, Юлия Демьяненко, Анна Бурлакова, Даша Гребенчук, Наталья Прокопчук, Марина Шинкарчук и Анна Гордейчук. Вместе с Оленкой они  создали 16 уникальных историй особенных детей в надежде найти благотворительную помощь, чтобы дети могли учиться.
«Сегодня в Украине непростое время, но мы решили поддержать идею Оленки, нашли партнеров и  сделали такой позитивный проект. Мы уверены, что несмотря ни на что нужно развиваться, радоваться светлым моментам нашей жизни, помогать детям", - делится Лариса Рыбченко, директор Фонда "Дитина з майбутнім", который организовал выставку. "Мы надеемся, что у каждой семьи, которая участвует в нашем проекте, появится помощь от небезразличных людей. Помощь, которая позволит семьям не потерять драгоценное время и реабилитировать ребенка. Ведь эффективно реабилитировать особенного малыша можно только до 7 лет. А это каждодневные занятия с минимум 5 различными педагогами! Все это на плечах родителей».
Любой, кто захочет помочь малышам с аутизмом, могут получить в Фонде "Дитина з майбутнім" контакты родителей.
16 историй детей аутизмом  на огромных пазлах представили киевлянам и гостям столицы общественные деятели.
Детальніше...
 

Діти з аутизмом і звичайні діти разом готувалися до 1 вересня

E-mail Друк PDF
В преддверии 1 сентября дети с особенностями, в т.ч. с аутизмом, а также обычные дети все вместе приняли участие в арт-квесте «Школьные звоночки».  Дети все вмести рисовали, лепили, делали аппликации и школьные дневники. Изюминкой квеста стало общение с экзотическими животными, которых можно было потрогать и взять на ручки, – змеями, ящерицой и  совой. В конце квеста детей ждала «Веселая наука», «Дерево знаний», которое они создавали сами, и, конечно же, подарки.
«Самое главное достижение «Школьных звоночков» - это общение детей и родителей, когда никто не делил их на  обычных и «необычных». Дети с аутизмом сидели за одним столом с другими детками и вместе создавали каждый свою поделку, вместе рисовали пальчиками «Дерево знаний», вместе прыгали на батуте, вместе ставили опыты с «Веселой наукой», - делится впечатлениями Лариса Рыбченко, директор Фонда «Дитина з майбутнім», который организовал арт-квест. «Мы глубоко убеждены, что только совместное пребывание детей с особенностями в развитии и обычных детей, откроет особенным малышам доступ в детсады и школы, будет воспитывать толерантность в нашем обществе. А еще такие мероприятия помогают родителям особенных малышей преодолевать свой страх перед обществом».
Арт-квест «Школьные звоночки» прошел на территории АРТ-пикника Славы Фроловой. В нем приняли участие около 200 семей.
Напередодні 1 вересня діти з особливостями, в т.ч. і з аутизмом, а також звичайні діти взяли участь в арт-квесті «Шкільні дзвіночки». 
Детальніше...
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
You are here: Home Публікації
Здоровье каталог сайтов компаний и фирм Украины - бесплатный каталог фирм, предприятий и интернет ресурсов Украины.