Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Міжрегіональний корекційний табір «Сонячний Погляд»

E-mail Друк PDF
There are no translations available.

     5-19 липня 2011 року на території спортивно-мисливської бази «Сокіл»  (Рівненська обл.) відбувся Міжрегіональний корекційний табір для родин, які мають дітей з розладами аутичного спектра.
     Ініціатором та організатором табору стала голова БФ «Погляд» Олена Корсун, яка знайшла чудову територію для проведення табору, об’єднала фахівців, здатних здійснювати таку роботу на високому професійному рівні, та весь час опікувалася питаннями, пов’язаними із забезпеченням як  методичної частини таборового життя, так і побутовими подробицями.
     Змістовим наповненням табору займалися фахівці Громадської Асоціації «СОНЯЧНЕ КОЛО», передусім, Голова ради Асоціації Тетяна Скрипник, яка має великий досвід організації та проведення корекційних таборів, починаючи з 2006 року.
     Плідна співпраця двох громадських організацій щодо створення цього табору обумовила його назву – «Сонячний Погляд».

     Окрім фахівців «СОНЯЧНОГО КОЛА» до табору було запрошено спеціалістів з Рівного, які вже декілька років успішно співпрацюють з БФ «Погляд»: практичного психолога Друзенко Анну (Рівненський обласний реабілітаційний центр), музикотерапевта Тетяну Черноус та арт-терапевта Старушко Юлію (ГМО «Зіронька»).
Збірна команда
     Таборове життя проходило на роскішній території. Казкова природа, дивовижні споруди як місця проживання та занять для учасників табору, ставки та озеро, недобудований готель-замок, маєток старого єгеря з голосистим півнем, курками та качками, іподром, з краєчку якого щоранку паслося 5-6 коней, – все це створювало піднесений настрій і робило наше життя у таборі колоритним і незабутнім. Місця, де проходили заняття, були незвичними, при цьому – начебто підлаштованими саме для нас (хоча, зрозуміло, мали інше призначення): музико- та танцювально-рухова терапія – у затишній хатині з комплексу «Козацька рада» (ведуча занять – Черноус Тетяна), кінезітерапія та ігрова – на місцевості, обладнаній для стрільбища (ведучі занять – фахівці Центру Асоціації «СОНЯЧНЕ КОЛО» Ковбасюк Олександр та Недозим Інна), арт-терапія та майстерня – на території, названій «барбекю» (ведуча занять – Старушко Юлія), заняття з батьками – у затишній бесідці на території табору (ведучі занять – Скрипник Тетяна та Друзенко Анна).
Наш готель Сторожева вишка
Місток до Казацької Ради Козацька Рада
     Відстань між цими місцями була немалою, і наші діти лісовими стежками накручували до обіду не менше 2 кілометрів кожного дня. Можливо, завдяки цьому вони стали сильнішими і витривалішими.
     Корекційно-розвивальні заняття тривали до обіду; їх головною спрямованістю були гармонізація розвитку наших дітей та формування їхньої здатності до комунікації.
танцевальна рух терапія
арт терапія кінезі терапія ігрова терапія
     В паралель відбувалися заняття з батьками, мета яких – пошук ресурсів ефективних контактів мам і татусів з власними дітками та розуміння реальних шляхів їхнього розвитку.  
     У перші дні табору команда фахівців зустрілася з кожною родиною, щоби оговорити, які спільні завдання на час табору ми ставимо перед собою стосовно дитини.
Після обіду відбувалися такі заняття:
     - лікувальна їзда на конях; при цьому коники, досвідчені у верховій їзді, чудово допомагали нашим діткам;
     - нейрокінезітерапія під орудою керівника напряму кінезітерапія Центру Асоціації «СОНЯЧНЕ КОЛО» Ковбасюка Олександра. На цих заняттях важливо було відпрацювати з батьками навички правильного виконання вправ, потрібних для дитини для нормалізації її психофізіологічного стану.
     - відеозйомка, під час якої відбувався запис декількох подій: взаємодії з дитиною батьків та декількох фахівців почергово. Надзвичайно плідним виявився подальший аналіз отриманого матеріалу, при тому, як для батьків, так і для фахівців.
     Завдяки загону козаків (дружинно-козацького товариства «Покрова», м.Київ) у нас була допомога на заняттях з іпотерапії, а також – переправа, стрільба з луку, катання на човнах.
     Вечорами кожний з трьох загонів – «Розбишаки», «Маленька країна Карапузія» та «Веселка» – представляв чудову музичну інсценовану казку.
Вовк і козенята Колобок
У межах табору відбувалися семінари:
     - зовнішній, для фахівців, які приїхали на два дні, щоби відчути унікальну атмосферу табору, а також долучитися до насиченої корекційно-розвивальної програми для родин, взяти участь у майстер-класах, обговорити у форматі круглого столу актуальні питання щодо дітей з аутизмом (на семінар приїхали фахівці не тільки з найближчих областей, але й з Кам’янця-Подільського). Керівник семінару – доктор психологічних наук Тетяна Скрипник;
     - а також внутрішній, присвячений психомоторному розвитку дітей як підґрунтю їхнього цілісного формування. Керівник семінару – Ковбасюк Олександр.
     Весело і цікаво відбулася батьківська вистава «Попелюшка». Найбільше враження справили на нас не тільки артистичні таланти наших мам, а також те, якими красунями вони стали, готуючись до виступу. Віршований текст та ритмічний малюнок фонограми (створений музикотерапевтом Тетяною Черноус за мультфільмом «Попелюшка» та прикрашений власними імпровізаціями) закрутили сценічні події в єдиний вихор, який швидко плинув, але залишив незабутнє враження.   
     Втомлені, але задоволені, і поки що – всі разом, зібралися ми, хто зміг, після вистави під нашими прапорами.
Учасники табору Сонячний Погляд
З якими настроями роз’їзжалися?
     Збагачені новими ідеями та охочі до нових яскравих і потрібних подій. Найбільше надихають слова наших батьків, сказаних про табір, що дав їм «відчуття радості, впевненості у власних силах, розуміння: «ти не один»; легкість думок і почуттів; віру у майбутнє».
     Цікаві зміни у відносинах мами з дитиною можна побачити за аналізом образних зображень.
Композиція Я і моя дитина. Початок зміниКомпозиція Я і моя дитина. Кінець зміни
     Це творчі роботи мами під назвою «Я і дитина». Перша аплікація зроблена на першому занятті «Маминої школи», друга – на останньому. На першому зображенні бачимо два головні образи (лист як «тло» та равлик як «фігура»), які дотичні один до одного, але при цьому кожний лишається сам по собі. На другому зображені присутні ті самі образи, але на іншому тлі – яблуці. При цьому панцир равлика, виконаний як спіраль, а також - наявність у нього органів чуття - рота і очей, свідчать про появу відкритості новому досвідові і прийнятті його. На листочку обігрується вже знайома спіраль (фрагмент равлика і яблука), що говорить про певну проникність, появу справжнього взаємозв’язку між образами аплікації, які символізують маму і дитину. За перетворенними формами, кольоровою палітрою, появою нових деталей у другому зображенні можна казати про новий рівень емоційно-ціннісних стосунків та розширення контексту спільної життєдіяльності мами і дитини.
     В кінці табору усім учасникам було вручено грамоти за певні заслуги і досягнення у таборі, яких виявилося чимало, та роздано важливі орієнтири та конкретні рекомендації щодо розвитку дитини.
     Репортаж про табір - http://rivne1.tv/Info/?id=13617
Матеріал підготувала Тетяна Скрипник
(098) 070-19-19
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 
You are here: Home Публікації Новини Міжрегіональний корекційний табір «Сонячний Погляд»