Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Корекційний табір як школа співпраці батьків аутичних дітей і фахівців

E-mail Друк PDF
З 29 грудня 2011 р. по 8 січня 2012 р. у м. Ужгород відбувся зимовий корекційний табір "Закарпаття", організований Громадською асоціацією підтримки осіб з аутизмом "СОНЯЧНЕ КОЛО". Пед. колектив табору склали фахівці Центру розвитку аутичного дитини Асоціації "СОНЯЧНЕ КОЛО".
Серед запрошених фахівців були: мовний терапевт харківського Центру раннього втручання Ганна Зайченко і музикотерапевт рівненської організації "Зіронька" Тетяна Черноус.
Попри те, що погодні умови не дозволили здійснити задумані санно-лижні заходи, і заняття на конях було тільки два дні, програма табору була насиченою і змістовною. І, як завжди в таборі, - головною умовою, що забезпечує ефективність від перебування в таборі була максимально дієва участь кожного учасника в загальному корекційно-розвивальному процесі.
Програма занять впродовж дня охоплювала: уранці і увечері нейрокінезітерапію (Програма А.Г.Смолянинова "Рука-мозок" - вправи, спрямовані на тонічну регуляцію, розвиток внутрішніх ресурсів організму, активізацію мозкових структур); заняття до обіду (кинезі-, арт-, музико-, ігрова терапія), батьківську школу; після обіду – комплексний розвиток інтелекту (для кожної з 4-х груп), походи в ліс з подоланням перешкод (у тому числі - з використанням системи переправ), індивідуальні консультації мовленнєвого терапевта (визначення проблематики в мовленнєвій діяльності і відпрацювання правильного алгоритму мовленнєвого розвитку), консультації родин з питань розвитку, навчання і соціалізації дитини.
У таборі були створені умови, що оптимізували корекційно-розвивальний процес для дітей:
1. Зустріч групи фахівців з кожною сім'єю в перші дні табору для визначення завдань на період табірної зміни.
2. Участь кожного батька в корекційному процесі дитини, оволодіння методичною компетентністю; досвід супроводу інших дітей (для надбання більшого поведінкового репертуару в подальшому контакті з власною дитиною).
3. Заняття в "Батьківській школі", формування батьківської компетентності.
4. Участь в навчальній відеозйомці.
Завдяки участі в таборі Євгенії Панічевської відбулося засідання батьків з метою створення Громадської організації батьків дітей з аутизмом, діяльністю якої може стати захист прав аутичних дітей і створення умов для їхньої освіти і адаптації до соціального життя.
Аналітична робота, яка проводилася в таборі, дозволила намітити головні орієнтири подальшої діяльності фахівців і батьків в плані ефективного розвитку, навчання і соціалізації наших дітей.

Скрипник Тетяна Вікторівна, доктор психол. наук, зав. лаб. корекції розвитку дітей з аутизмом Інституту спец. педагогіки НАПН України, Голова Ради Асоціації "СОНЯЧНЕ КОЛО", Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , (098)070-19-19.
 
You are here: Home Публікації Новини Корекційний табір як школа співпраці батьків аутичних дітей і фахівців