Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Корекційний табір «Сокіл» як проект двох громадських організацій

E-mail Друк PDF
1 1Дві дружні громадські організації, які займаються проблематикою дітей з аутизмом: БФ взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом "Погляд" (м. Рівне) та ГО «Системна допомога дітям з аутизмом« Маленький Принц» (м.Київ) організували і провели новий корекційний табір (липень 2012).
Табір проходив на території спортивно-мисливської бази «Сокіл». За семирічний досвід проведення таборів ми могли оцінити це місце як найкрасивіше і найвідповідніше для інтенсивної корекційної роботи і справжнього свята душі. Хоча не всі наші родини були 100% в захваті від побутових умов, але ми раді, що час таборів, де наші сім'ї та педагоги жили на території колишніх піонерських таборів і баз відпочинку (з фанерними будиночками, загальним туалетом на вулиці, відсутністю централізованої кухні й місць для занять у разі дощу) безповоротно відійшли в минуле. Залишилися також у минуле також наші орієнтири на масовість в таборах, виключно групові заняття і наданість сімей самим собі.
Тепер, знаходячи все кращі місця для проживання наших родин, ми можемо безперешкодно здійснювати в таборах плідну корекційну роботу за будь-яких умов і дбайливо супроводжувати кожну родину в нелегких табірних випробуваннях.
Відмінною особливістю цього табору стало надзвичайно щільне співробітництво педагогів та батьків навколо питань розвитку кожної дитини. Кожну родину курирував один з провідних педагогів організації «Маленький Принц»; проведена діагностика (визначення сенсорного профиля) дозволила визначити неповторні особливості функціонування сенсорної системи кожної дитини, що уможливило зосередження на розробці конкретних продуктивних способів спілкування з нею. Знайдені завдяки діагностиці, а також аналітичним спостереженнями педагогів закономірності в розвитку кожної дитини, а також її взаємодії з батьками стали підставою для розгорнутих рекомендацій, які отримала кожна сім'я в кінці табору.
Табір пройшов у надзвичайно інтенсивному режимі.
Коні в цей раз були у нас вранці та ввечері.
До обіду проходили також заняття з музико-, арт-, кінезіі-і нейрокінезі- терапій, комплексний розвиток інтелекту для малюків.
Після обіду стартувала друга серія занять: ігрова терапія, комплексний розвиток інтелекту для старших, арт-терапія для малят, спортивні ігри та батьківська школа.
(Фото 2,3,4, 5, 6,7)
Відеозйомка занять ставала інформативним матеріалом для консультацій фахівців «Маленького Принца» з батьками з метою вдосконалення дитячо-батьківської взаємодії. Одночасноз груповими заняттями у нас була можливість організувати по черзі, з кожною сім'єю індивідуальні заняття за такими напрямками: прикладної аналіз поведінки, сенсорна інтеграція та адаптивні технології. Протягом табірної зміни кілька сімей приїжджали з різних місць України на консультації до наших фахівців.
Звичайно ж, як завжди в наших таборах було багато спільного творчості, перш за все - на дитячих та батьківських виставах. Вечори наповнювали такі заходи, як дискотеки, святкові вогнища, вечірнє спілкування батьків і педагогів.
(Фото 8, 9)
Незвичайним способом представив життя в таборі Саша П., наш найстарший, 17-річний хлопець з 3-го загону.
(Фото 10)
На малюнку можна побачити все, що вразило його, стало знаковими подіями дня: це і коні, і елементи занять (зображення на картинках, іграшки, ігри), і навколишні реалії, і деякі, дорогі серцю педагоги.
У таборі відбулося найцінніше, що тільки може бути, і в чому ми бачимо справжнє призначення таборів: виросли і збагатилися досвідом всі - і діти, і батьки, і педагоги. А атмосфера любові, творчості та спільної розділеної радості сприяла душевному зближенню як батьків між собою, так і справжній дружбі й взаємодії родин та педагогів, що знаходить продовження і після табору в плідному листуванні та обміні досвідом.
Як завжди, ми сповнені натхненням, оптимізмом і маємо настрій: Вперед, до нових звершень!
Тетяна Скрипник,
Табір проходив на території спортивно-мисливської бази «Сокіл». За семирічний досвід проведення таборів ми могли оцінити це місце як найкрасивіше і найвідповідніше для інтенсивної корекційної роботи і справжнього свята душі. Хоча не всі наші родини були 100% в захваті від побутових умов, але ми раді, що час таборів, де наші сім'ї та педагоги жили на території колишніх піонерських таборів і баз відпочинку (з фанерними будиночками, загальним туалетом на вулиці, відсутністю централізованої кухні й місць для занять у разі дощу) безповоротно відійшли в минуле. Залишилися також у минуле також наші орієнтири на масовість в таборах, виключно групові заняття і наданість сімей самим собі. Тепер, знаходячи все кращі місця для проживання наших родин, ми можемо безперешкодно здійснювати в таборах плідну корекційну роботу за будь-яких умов і дбайливо супроводжувати кожну родину в нелегких табірних випробуваннях.Відмінною особливістю цього табору стало надзвичайно щільне співробітництво педагогів та батьків навколо питань розвитку кожної дитини. Кожну родину курирував один з провідних педагогів організації «Маленький Принц»; проведена діагностика (визначення сенсорного профиля) дозволила визначити неповторні особливості функціонування сенсорної системи кожної дитини, що уможливило зосередження на розробці конкретних продуктивних способів спілкування з нею. Знайдені завдяки діагностиці, а також аналітичним спостереженнями педагогів закономірності в розвитку кожної дитини, а також її взаємодії з батьками стали підставою для розгорнутих рекомендацій, які отримала кожна сім'я в кінці табору.Табір пройшов у надзвичайно інтенсивному режимі. Коні в цей раз були у нас вранці та ввечері.До обіду проходили також заняття з музико-, арт-, кінезіі-і нейрокінезі- терапій, комплексний розвиток інтелекту для малюків. Після обіду стартувала друга серія занять: ігрова терапія, комплексний розвиток інтелекту для старших, арт-терапія для малят, спортивні ігри та батьківська школа.
2-23 14 15-16-17-1
Відеозйомка занять ставала інформативним матеріалом для консультацій фахівців «Маленького Принца» з батьками з метою вдосконалення дитячо-батьківської взаємодії. Одночасноз груповими заняттями у нас була можливість організувати по черзі, з кожною сім'єю індивідуальні заняття за такими напрямками: прикладної аналіз поведінки, сенсорна інтеграція та адаптивні технології. Протягом табірної зміни кілька сімей приїжджали з різних місць України на консультації до наших фахівців. Звичайно ж, як завжди в наших таборах було багато спільного творчості, перш за все - на дитячих та батьківських виставах. Вечори наповнювали такі заходи, як дискотеки, святкові вогнища, вечірнє спілкування батьків і педагогів. Незвичайним способом представив життя в таборі Саша П., наш найстарший, 17-річний хлопець з 3-го загону.
8 19-1
10-1На малюнку можна побачити все, що вразило його, стало знаковими подіями дня: це і коні, і елементи занять (зображення на картинках, іграшки, ігри), і навколишні реалії, і деякі, дорогі серцю педагоги.У таборі відбулося найцінніше, що тільки може бути, і в чому ми бачимо справжнє призначення таборів: виросли і збагатилися досвідом всі - і діти, і батьки, і педагоги. А атмосфера любові, творчості та спільної розділеної радості сприяла душевному зближенню як батьків між собою, так і справжній дружбі й взаємодії родин та педагогів, що знаходить продовження і після табору в плідному листуванні та обміні досвідом.Як завжди, ми сповнені натхненням, оптимізмом і маємо настрій: Вперед, до нових звершень!
Тетяна Скрипник,   http://autism.kiev.ua/
 
You are here: Home Публікації Новини Корекційний табір «Сокіл» як проект двох громадських організацій