Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Готовність боротися до кінця дозволила Тетяні Демчук з Почаєва отримати для своєї 18-річної дочки з аутизмом довічну інвалідність

E-mail Друк PDF
У 3 роки Яні Шупер поставили два діагнози - дитячий аутизм і глухота. Тепер, коли дівчині виповнилося 18 років, за нашими законами перший повинен був змінитися на "шизофренію".
Тетяна Демчук, мама Яни, не бажаючи такої долі для своєї дочки, вимагала, щоб їй дали інвалідність. Але в районних та обласних інстанціях Тернопільської області, де проживає дівчина, в цьому праві їм усіляко відмовляли, вимагаючи, щоб Яна проходила обстеження і перебувала на стаціонарному лікуванні три тижні.
«Для аутиста такі умови - неприйнятні, - нарікає її мама Тетяна. - Адже навіть за такий короткий термін вона може втратити всі навички, які я прищеплювала їй протягом 18 років». А в індивідуальному порядку працювати з Яною ніхто не хотів, натякаючи на те, що єдиний вихід із ситуації - гроші.
Давати хабар мама відмовилася, вона вибрала інший шлях. Щоб домогтися справедливості, Тетяна зайнялася пошуком організацій, які активно працюють у сфері захисту прав людей, що живуть з аутизмом. Таким чином, вона звернулася до Фонду «Дитина з майбутнім» із проханням про допомогу.
«Щоб допомогти Тетяні і Яні, ми написали лист-звернення до Міністерства охорони здоров'я України особисто міністру Раїсі Богатирьовій. Раїса Василівна знайома з проблемами дітей з аутизмом - нам вдалося привернути її увагу, розповісти про дітей з таким діагнозом і показати їх. Міністр доручила своїм заступникам розібратися в ситуації, що склалася. Ми підготували максимум необхідної інформації, всіляко нагадували про ситуацію Яни. І ось результат - дівчинка отримала довгоочікувану довічну інвалідність», - говорить директор Фонду «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко.
Після цього, за словами мами, ставлення до них місцевих лікарів повністю змінилося: для проведення обстеження дівчину навіть не треба було відвозити в райцентр, лікарі самі приїхали до сім'ї додому. В результаті мамі запропонували вибрати групу інвалідності. Звичайно, Тетяні хотілося, щоб усе-таки справедливість перемогла повністю і її дочці присвоїли другу групу, але тоді проблеми зі стаціонарним лікуванням, яке для людини з аутизмом неприйнятне, виникали б кожні кілька років. Розуміючи, наскільки складно буде продовжувати таку інвалідність, мама вирішила погодитися на 3-ю групу. Така інвалідність надається довічно.
«Коли батьки готові йти до кінця в боротьбі за право своєї особливої дитини на нормальне життя, це завжди приносить результат! І я вдячна Богу і всім, хто мені допоміг, особливо Жені Панічевській, голові Асоціації батьків дітей з аутизмом, за можливість для моєї дівчинки будувати своє вже доросле життя », - каже Тетяна.
Якщо Вам цікава історія Яни, звертайтеся, будь ласка, до Тетяни Савіцької
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду тел.: 067246 4099.
Тетяна Демчук, мама Яни, не бажаючи такої долі для своєї дочки, вимагала, щоб їй дали інвалідність. Але в районних та обласних інстанціях Тернопільської області, де проживає дівчина, в цьому праві їм усіляко відмовляли, вимагаючи, щоб Яна проходила обстеження і перебувала на стаціонарному лікуванні три тижні.«Для аутиста такі умови - неприйнятні, - нарікає її мама Тетяна. - Адже навіть за такий короткий термін вона може втратити всі навички, які я прищеплювала їй протягом 18 років». А в індивідуальному порядку працювати з Яною ніхто не хотів, натякаючи на те, що єдиний вихід із ситуації - гроші.Давати хабар мама відмовилася, вона вибрала інший шлях. Щоб домогтися справедливості, Тетяна зайнялася пошуком організацій, які активно працюють у сфері захисту прав людей, що живуть з аутизмом. Таким чином, вона звернулася до Фонду «Дитина з майбутнім» із проханням про допомогу.«Щоб допомогти Тетяні і Яні, ми написали лист-звернення до Міністерства охорони здоров'я України особисто міністру Раїсі Богатирьовій. Раїса Василівна знайома з проблемами дітей з аутизмом - нам вдалося привернути її увагу, розповісти про дітей з таким діагнозом і показати їх. Міністр доручила своїм заступникам розібратися в ситуації, що склалася. Ми підготували максимум необхідної інформації, всіляко нагадували про ситуацію Яни. І ось результат - дівчинка отримала довгоочікувану довічну інвалідність», - говорить директор Фонду «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко.Після цього, за словами мами, ставлення до них місцевих лікарів повністю змінилося: для проведення обстеження дівчину навіть не треба було відвозити в райцентр, лікарі самі приїхали до сім'ї додому. В результаті мамі запропонували вибрати групу інвалідності. Звичайно, Тетяні хотілося, щоб усе-таки справедливість перемогла повністю і її дочці присвоїли другу групу, але тоді проблеми зі стаціонарним лікуванням, яке для людини з аутизмом неприйнятне, виникали б кожні кілька років. Розуміючи, наскільки складно буде продовжувати таку інвалідність, мама вирішила погодитися на 3-ю групу. Така інвалідність надається довічно.«Коли батьки готові йти до кінця в боротьбі за право своєї особливої дитини на нормальне життя, це завжди приносить результат! І я вдячна Богу і всім, хто мені допоміг, особливо Жені Панічевській, голові Асоціації батьків дітей з аутизмом, за можливість для моєї дівчинки будувати своє вже доросле життя », - каже Тетяна.
Якщо Вам цікава історія Яни, звертайтеся, будь ласка, до Тетяни Савіцької  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду тел.: 067246 4099.
 
You are here: Home Публікації Новини Готовність боротися до кінця дозволила Тетяні Демчук з Почаєва отримати для своєї 18-річної дочки з аутизмом довічну інвалідність