Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Діти-аутисти за допомогою мистецтва довели, що здатні до навчання

E-mail Друк PDF
Вперше діти-аутисти отримали можливість показати свої художні роботи на виставці і тим самим довести, що вони здатні до навчання. 
Так, цілий стенд із двома десятками робіт вихованців школи-садка для дітей з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» був представлений відвідувачам виставки-вернісажу художніх робіт людей з обмеженими можливостями в рамках Другого Київського фестивалю альтернативного мистецтва «Павлов-фест».
Роботи, які готували діти у віці від 3 до 8 років, підкреслили, що аутисти при системних заняттях показують хороші результати і цілком здатні навчатися. Про це свідчать малюнки, для створення яких діти з аутизмом використовували різноманітні техніки нанесення фарб, різні сюжети, вибирали не темні й похмурі, а яскраві тони.
Директор школи-садка для дітей з аутизмом «Дитина з майбутнім» Наталія Стручек пояснила, що діти з аутизмом насправді дуже здібні, якщо вчасно надати їм можливість вчитися. Якщо почати корекцію в ранньому віці, то дитина не тільки навчиться спілкуватися з іншими, але й зможе виражати свою індивідуальність, що й підтвердила виставка.
«Проблема соціального забезпечення і навчання дітей-аутистів в Україні дійсно існує, - підкреслила Директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко. - Це стосується і наявності необхідних навчальних закладів, і самого розуміння аутизму зокрема. Важливо займатися такими дітьми з дитинства, а не чекати, що все владнається само собою. Оскільки раніше в Україні не було жодної статистики, яка б фіксувала кількість дітей з аутизмом, то зараз навчальних закладів, де дійсно можуть допомогти особливим дітям, дуже мало. Тому на даному етапі важливі не тільки спільні зусилля в боротьбі з проблемою, але також і використання ефективних методик у самому процесі навчання дітей-аутистів».
Арт-терапевт школи-садка «Дитина з майбутнім» Анна Возненко пояснює особливості «лікування» творчістю так: «Розвиток уяви, творчості та креативності дітей є головним завданням такого навчального методу як арт-терапія. За допомогою художніх прийомів діти загострюють свою увагу, здатність відчувати світ, а також просто працювати з різними кольорами і формами. Тут важливий і індивідуальний підхід до кожної дитини, вміння розуміти її нахили та потреби, а також зробити процес творчості максимально корисним для дитини».
Контакти для ЗМІ
Тетяна Савіцька, 067 246 40 99, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Так, цілий стенд із двома десятками робіт вихованців школи-садка для дітей з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» був представлений відвідувачам виставки-вернісажу художніх робіт людей з обмеженими можливостями в рамках Другого Київського фестивалю альтернативного мистецтва «Павлов-фест».Роботи, які готували діти у віці від 3 до 8 років, підкреслили, що аутисти при системних заняттях показують хороші результати і цілком здатні навчатися. Про це свідчать малюнки, для створення яких діти з аутизмом використовували різноманітні техніки нанесення фарб, різні сюжети, вибирали не темні й похмурі, а яскраві тони.Директор школи-садка для дітей з аутизмом «Дитина з майбутнім» Наталія Стручек пояснила, що діти з аутизмом насправді дуже здібні, якщо вчасно надати їм можливість вчитися. Якщо почати корекцію в ранньому віці, то дитина не тільки навчиться спілкуватися з іншими, але й зможе виражати свою індивідуальність, що й підтвердила виставка.«Проблема соціального забезпечення і навчання дітей-аутистів в Україні дійсно існує, - підкреслила Директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко. - Це стосується і наявності необхідних навчальних закладів, і самого розуміння аутизму зокрема. Важливо займатися такими дітьми з дитинства, а не чекати, що все владнається само собою. Оскільки раніше в Україні не було жодної статистики, яка б фіксувала кількість дітей з аутизмом, то зараз навчальних закладів, де дійсно можуть допомогти особливим дітям, дуже мало. Тому на даному етапі важливі не тільки спільні зусилля в боротьбі з проблемою, але також і використання ефективних методик у самому процесі навчання дітей-аутистів».Арт-терапевт школи-садка «Дитина з майбутнім» Анна Возненко пояснює особливості «лікування» творчістю так: «Розвиток уяви, творчості та креативності дітей є головним завданням такого навчального методу як арт-терапія. За допомогою художніх прийомів діти загострюють свою увагу, здатність відчувати світ, а також просто працювати з різними кольорами і формами. Тут важливий і індивідуальний підхід до кожної дитини, вміння розуміти її нахили та потреби, а також зробити процес творчості максимально корисним для дитини».

Контакти для ЗМІТетяна Савіцька, 067 246 40 99, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
You are here: Home Публікації Новини Діти-аутисти за допомогою мистецтва довели, що здатні до навчання