Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Аутисти зможуть навчатися у звичайних дитсадках - Міносвіти

E-mail Друк PDF
Вперше Міністерство освіти і науки України включило програму для дітей з аутизмом «Розквіт» у інструктивно-методичні рекомендації щодо роботи у дошкільних навчальних закладах. 
Міністерство розіслало відповідний лист до всіх своїх управліннь в регіонах.
«Головною метою Програми є підвищення компетенції всіх , хто взаємодіє з дітьми з аутизмом», - каже автор програми Тетяна Скрипник. За її словами, на розробку пішло більше двох років. Але програма навряд чи була б так оперативно розглянута і затверджена на рівні Міністерства, якби не активна позиція суспільства. Саме цього року батьки дітей з аутизмом, громадські організації і все експертне середовище провели серію публічних заходів і продемонстрували суспільству, що аутисти навчаються і можуть вести нормальний спосіб життя серед звичайних людей.
«Експерти вже давно працюють над різними документами, які дозволили б вирішити головну проблему для маленьких аутистів - навчити вихователів, як з ними спілкуватися і працювати. Однак тільки зараз вдалося настільки привернути увагу до проблеми, що Міністерство всерйоз зайнялося впровадженням необхідних програм», - коментує директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко.
При розробці комплексної програми розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» особливу увагу було звернено на прикладні аспекти роботи з особливими дітьми. «Це не вимоги, це підказки, коментарі, як взаємодіяти з дитиною, як правильно її розвивати. Адже ми впевнені, що найголовніше - це не ізолювати, а створити необхідні умови і підходи до дітей з аутизмом», - каже Тетяна Скрипник.
Нагадаємо, що 2 квітня у дворі Міністерства освіти і науки України Фонд «Дитина з майбутнім» організував акцію «Аутисти повинні вчитися у школі!», на якій громадські організації, батьки та їхні діти вимагали право на освіту в стінах звичайних шкіл.
Міністерство розіслало відповідний лист до всіх своїх управліннь в регіонах.«Головною метою Програми є підвищення компетенції всіх , хто взаємодіє з дітьми з аутизмом», - каже автор програми Тетяна Скрипник. За її словами, на розробку пішло більше двох років. Але програма навряд чи була б так оперативно розглянута і затверджена на рівні Міністерства, якби не активна позиція суспільства. Саме цього року батьки дітей з аутизмом, громадські організації і все експертне середовище провели серію публічних заходів і продемонстрували суспільству, що аутисти навчаються і можуть вести нормальний спосіб життя серед звичайних людей.«Експерти вже давно працюють над різними документами, які дозволили б вирішити головну проблему для маленьких аутистів - навчити вихователів, як з ними спілкуватися і працювати. Однак тільки зараз вдалося настільки привернути увагу до проблеми, що Міністерство всерйоз зайнялося впровадженням необхідних програм», - коментує директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко.При розробці комплексної програми розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» особливу увагу було звернено на прикладні аспекти роботи з особливими дітьми. «Це не вимоги, це підказки, коментарі, як взаємодіяти з дитиною, як правильно її розвивати. Адже ми впевнені, що найголовніше - це не ізолювати, а створити необхідні умови і підходи до дітей з аутизмом», - каже Тетяна Скрипник.Нагадаємо, що 2 квітня у дворі Міністерства освіти і науки України Фонд «Дитина з майбутнім» організував акцію «Аутисти повинні вчитися у школі!», на якій громадські організації, батьки та їхні діти вимагали право на освіту в стінах звичайних шкіл.
 
You are here: Home Публікації Новини Аутисти зможуть навчатися у звичайних дитсадках - Міносвіти