Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Структуроване навчання при роботі з дітьми-аутистами

E-mail Друк PDF
іти з діагнозом аутизм - це особлива група дітей, для яких характерні особливі способи комунікації, соціального спілкування і порушення сприйняття.
Робота психолога спрямована на те, щоб допомогти дитині адаптуватися до нового соціального середовища, виробити навички спілкування, навчити новим способам взаємодії з іншими дітьми, дорослими; розвинути вміння помічати і реагувати на зовнішні зміни середовища; скоригувати негативні протестні реакції, які часто супроводжують їх поведінку; підвищення якості життя та функціональної незалежності аутиста.
У роботі використовуються принципи структурованого навчання (TEACCH), програми АВА:
1. Заняття будуються, виходячи з інтересів дитини (більше любить малювати, грати з м'ячем, машинками, складати конструктори і т.д.)
2. Послідовність у своїх діях (все сказане педагогом підтверджується наступними діями)
3. Будь-яке завдання, прохання чи гра потребують завершення, що вимагає строгості в діях дорослого. Це допомагає структурувати діяльність дитини.
4. Від простого до складного. Заняття починаються з простих знайомих дитині вправ, які пов'язані з позитивними емоціями
5. Багаторазове повторення не тільки на заняттях, але і в побутових ситуаціях, грі сприяє виробленню й закріпленню необхідного досвіду чи знання
6. У зв'язку зі схильністю дітей з аутизмом до конкретного типу мислення і сприйняття навколишнього світу, їм складно маніпулювати абстрактними образами, у зв'язку з чим у роботі використовується принцип наочності в навчанні з подальшим перенесенням зорового образу (сприйняття) в словесну форму (слухове сприйняття)
Вже зараз у діток спостерігається прогрес (можу сказати на прикладі діток школи-садка «Дитина з майбутнім»). Значно покращилася поведінка, зменшилася частота протестних реакцій, діти навчилися висловлювати свої бажання новими способами (не кричати, а показати, використовуючи жест, чи сказати про це); діти, які не вміли одягатися, тримати ложку, мити руки і т.д. досягли значних успіхів у цих діях.

 

Руденко Ольга, психолог дитячого садка-школи для дітей з особливостями в розвитку «Дитина з майбутнім»

 
You are here: Home Публікації Статті Структуроване навчання при роботі з дітьми-аутистами