Аутизм в Україні

coop
Куди звернутися
Благодійні організації в Україні та інших країнах світу
donate
Для небайдужих
Інформація для тих, хто хоче і може
допомогти
links
Корисні посилання
Каталог інтернет-сайтів з проблеми аутизму
Про нас
Про нас
Про цей сайт і людей, які його роблять
trud

Інтенсивні форми роботи з дітьми з розладами аутичного спектра

E-mail Друк PDF
Зважаючи на складність порушень розвитку за аутизму та відсутність універсальних методів позитивного корекціного впливу, фахівці, які опікуються проблематикою дітей з аутизмом, завжди у пошуку нових ефективних підходів до допомоги їм та їхнім родинам.
Зважаючи на складність порушень розвитку за аутизму та відсутність універсальних методів позитивного корекціного впливу, фахівці, які опікуються проблематикою дітей з аутизмом, завжди у пошуку нових ефективних підходів до допомоги їм та їхнім родинам.
Громадська організація «Системна допомога дітям з аутизмом «Маленький Принц» (у минулому – «Сонячне коло») започаткувала нову форму роботи –  інтенсивні тренінги-практикуми для сімей, які мають дітей з розладами аутичного спектра.
Перший такий інтенсив відбувся на початку червня 2012 року у Пущі-Водиці.
За триденний термін родини з дітьми були долучені до таких видів діяльності:
І. Семінарсько-лекційні заняття:
- Біорезонансна діагностика організму за методом Р. Фолля (сіменний лікар Марина Головаха)
- Прикладний аналіз поведінки (канд.психол наук, фахівець з АВА Наталя Компанець)
- Ресурси розвитку та виховання дитини в родині (корекційний педагог Олександр Ковбасюк)
ІІ. Тренінг для батьків (доктор психол.наук, спеціальний психолог Тетяна Скрипник).
ІІІ. Заняття для дітей та майстер-класи для батьків з напрямів: мовленнєвої терапії, кінезі- та нейрокінезітерапія, ігрова, арт- та музикотерапії, моделювання ігрової взаємодії,
на яких фахівці прагнули розкрити можливості дітей, а також навчити, як за допомогою звуків, образів та рухів можна розвивати дитину, налагоджувати справжню взаємодію з дитиною, заохочувати її до спільних дій, викликати цікавість до довкілля та людей.
Батьки, які брали участь разом зі своїми дітьми в інтенсиві, відзначили, що у них відбулися позитивні зміни у розумінні, як саме треба сприяти розвитку та навчанню дитини, з’явився також ентузіазм і бажання активно впливати на підготовку дитини до життя. Наступний подібний інтенсив вихідного дня відбудеться у вересні 2012 року.
На разі – підготовка до проведення такої дієвої форми взаємодії фахівців та родин дітей з аутизмом, як корекційно-розвивальний табір. Такі табори особливо важливі для тих родин, які мешкають у невеликих містах і не можуть отримати кваліфіковану допомогу та долучатися до систематичних корекційно-розвивальних занять.
Корекційно-розвивальний табір «Сокіл» відбудеться 16-26 липня 2012 р.
на території спортивно-мисливського комплексу «Сокіл» (Рівненська область, http://www.msk-sokil.com.ua/: кам'яний корпус для проживання та харчування, щедра природа, озеро, іподром, чудово обладнані місця для занять).
У таборі запланована інтенсивна робота з кожною сім'єю окремо і з усіма разом, мета якої – навчитися створювати найсприятливіші умови для розкриття можливостей дитини та налагодження продуктивних контактів з нею.
За кожною сім'єю буде закріплено куратора - провідного фахівця, який разом з батьками розробить оптимальну програму розвитку дитини в умовах табору.
В цю програму (в залежності від стану розвитку дитини) можуть бути включені заняття з прикладного аналізу поведінки (АВА), нейропсихологічні заняття, нейрокінезітерапія, підготовка до школи, участь у заняттях козацького загону. Відбуватиметься також серйозна робота в режимі відеотренінгу для кожної родини.
Ми передбачаємо, що активна різнопланова діяльність, до якої долучатимуться родини з аутичними дітьми у таборі, разом з серйозною аналітичною роботою (аналізом відеоматеріалів, ґрунтовними рекомендаціями від усіх фахівців) стануть дієвими засобами кардинальних змін у розвитку дітей з аутизмом та їхніх родин.
Голова Ради ГО «Маленький Принц»
Тетяна Скрипник, (098) 070-19-19,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Громадська організація «Системна допомога дітям з аутизмом «Маленький Принц» (у минулому – «Сонячне коло») започаткувала нову форму роботи –  інтенсивні тренінги-практикуми для сімей, які мають дітей з розладами аутичного спектра. Перший такий інтенсив відбувся на початку червня 2012 року у Пущі-Водиці. За триденний термін родини з дітьми були долучені до таких видів діяльності:
І. Семінарсько-лекційні заняття:
- Біорезонансна діагностика організму за методом Р. Фолля (сіменний лікар Марина Головаха)
- Прикладний аналіз поведінки (канд.психол наук, фахівець з АВА Наталя Компанець)
- Ресурси розвитку та виховання дитини в родині (корекційний педагог Олександр Ковбасюк)
ІІ. Тренінг для батьків (доктор психол.наук, спеціальний психолог Тетяна Скрипник).
ІІІ. Заняття для дітей та майстер-класи для батьків з напрямів: мовленнєвої терапії, кінезі- та нейрокінезітерапія, ігрова, арт- та музикотерапії, моделювання ігрової взаємодії,на яких фахівці прагнули розкрити можливості дітей, а також навчити, як за допомогою звуків, образів та рухів можна розвивати дитину, налагоджувати справжню взаємодію з дитиною, заохочувати її до спільних дій, викликати цікавість до довкілля та людей.
Батьки, які брали участь разом зі своїми дітьми в інтенсиві, відзначили, що у них відбулися позитивні зміни у розумінні, як саме треба сприяти розвитку та навчанню дитини, з’явився також ентузіазм і бажання активно впливати на підготовку дитини до життя. Наступний подібний інтенсив вихідного дня відбудеться у вересні 2012 року.  На разі – підготовка до проведення такої дієвої форми взаємодії фахівців та родин дітей з аутизмом, як корекційно-розвивальний табір. Такі табори особливо важливі для тих родин, які мешкають у невеликих містах і не можуть отримати кваліфіковану допомогу та долучатися до систематичних корекційно-розвивальних занять.
Корекційно-розвивальний табір «Сокіл» відбудеться 16-26 липня 2012 р. на території спортивно-мисливського комплексу «Сокіл» (Рівненська область, http://www.msk-sokil.com.ua/: кам'яний корпус для проживання та харчування, щедра природа, озеро, іподром, чудово обладнані місця для занять). У таборі запланована інтенсивна робота з кожною сім'єю окремо і з усіма разом, мета якої – навчитися створювати найсприятливіші умови для розкриття можливостей дитини та налагодження продуктивних контактів з нею.За кожною сім'єю буде закріплено куратора - провідного фахівця, який разом з батьками розробить оптимальну програму розвитку дитини в умовах табору.В цю програму (в залежності від стану розвитку дитини) можуть бути включені заняття з прикладного аналізу поведінки (АВА), нейропсихологічні заняття, нейрокінезітерапія, підготовка до школи, участь у заняттях козацького загону. Відбуватиметься також серйозна робота в режимі відеотренінгу для кожної родини.Ми передбачаємо, що активна різнопланова діяльність, до якої долучатимуться родини з аутичними дітьми у таборі, разом з серйозною аналітичною роботою (аналізом відеоматеріалів, ґрунтовними рекомендаціями від усіх фахівців) стануть дієвими засобами кардинальних змін у розвитку дітей з аутизмом та їхніх родин.
Голова Ради ГО «Маленький Принц»Тетяна Скрипник,
(098) 070-19-19,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
You are here: Home Публікації Статті Інтенсивні форми роботи з дітьми з розладами аутичного спектра